Wydrukuj tę stronę
2008

Kolejne trzy medale!

24.10.08

Po ubiegłorocznym sukcesie piw Zamkowe i Zamkowe Mocne, które za swoją jakość i smak otrzymały Złote Medale, przyszedł czas na sukcesy w kolejnej kategorii rynkowej. W tegorocznej XVI już edycji Jesiennego Spotkania Browarników piwo PLUM zdobyło złoty medal, a piwo MALINA srebrny w kategorii piw specjalnych.

Sukces to tym większy, że już drugi rok z rzędu piwa Browaru Namysłów zostawiają w tyle swoich konkurentów na jedynym w Polsce konkursie, w którym piwa oceniane są właśnie przez konkurencję – wykwalifikowanych specjalistów ds. sensoryki z największych polskich browarów.

Dodatkowo piwo ZAMKOWE MOCNE zostało uhonorowane brązowym medalem w kategorii piw jasnych pełnych mocnych (14,1 – 16,0 blg), po raz kolejny potwierdzając wysoką jakość i wyśmienity smak piwa z absolutnej rynkowej czołówki.

Browar Namysłów postawił na jakość i jako średniej wielkości browar leżący na granicy Opolszczyzny i Dolnego Śląska, kontynuuje niemal 700 letnią tradycję warzenia piwa w południowo – zachodniej Polsce. Najlepszego, bo naszego złotego piwa!

Podczas Otwartego Konkursu Piw, zorganizowanego w ramach XVI Jesiennego Spotkania Browarników (21-23 października 2008 w Krakowie), polscy piwowarzy już po raz kolejny docenili naturalny smak i wysoką jakość piw Browaru Namysłów. W poprzednim roku złotymi medalami w najważniejszych kategoriach rynkowych nagrodzono piwa Zamkowe i Zamkowe Mocne, a w tym roku piwa smakowe z Browaru Namysłów zdobyły aż dwa pierwsze miejsca w swojej kategorii.

Piwa PLUM, MALINA oraz IMBIR są doceniane nie tylko przez fachowców, ale też przez konsumentów, a szczególnie konsumentki, m.in. dzięki bardzo niskiej zawartości kalorii: puszka 0,5l piwa PLUM zawiera 170 kcal (34 kcal/100 ml), podczas gdy przeciętne piwo jasne zawiera aż ok. 260 kcal (52 kcal/100 ml). Puszka piwa MALINA ma jeszcze mniejszą zawartość kalorii: 160 kcal, a najmniej IMBIR: 155 kcal. Tak niska zawartość kalorii jest możliwa m.in. dlatego, że żadne z piw smakowych Browaru Namysłów nie jest dosładzane cukrem.

Podczas Otwartego Konkursu Piw przedstawiciele polskich browarów, wykwalifikowani degustatorzy, oceniają w ślepych testach smak i zapach piw, a także ich goryczkę i nasycenie dwutlenkiem węgla. Organizowane już od 16 lat Jesienne Spotkanie Browarników jest najważniejszą w skali roku imprezą integrującą branżę piwowarską, w trakcie której praktycy i naukowcy przedstawiają najnowsze technologie i rozwiązania służące produkcji piwa. Tegoroczne Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie i Stowarzyszeniem Regionalnych Browarów Polskich. Wzięło w nim udział ponad 250 przedstawicieli kadry zarządzającej i technicznej polskich browarów, firm - dostawców maszyn i technologii oraz przedstawicieli organizacji konsumenckich.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.e-bmp.pl

Namyslow korona

Nasze marki

  • Namyslow Pils butelka
  • Zamkowe jasne puszka
  • Zloty Denar Jasne puszka
  • Zloty Denar Mocne puszka
Namyslow Pils butelka
Aby wejść do serwisu proszę wybrać:

Mam ukończone 18 lat

logo
Copyright by Browar Namysłów 2010
Browar jest właścicielem marek Namysłów, Zamkowe, Malina, Kozackie, Złoty Denar